YAYLI RONDELALAR

HEAVY SPRING

Yaylı Rondelalar; Makine tasarımında, Otomotiv, Beyaz Eşya, Mobilya, Cıvata ve somunun yer aldığı her sektörde kullanılan vazgeçilmez bağlantı elemanlarıdır. Kuvvetin eşit dağıtımını ve cıvata ile diş arasındaki sürtünme bağlarının yenilmesini – yani çözülme olayını- engeller.

Yaylı Rondela somun ile malzeme arasına girerek somunların frenlenmesini sağlar. Halka somun sıkıştırıldığı zaman altında kalan rondelaya yüklenen potansiyel enerji, somuna sıkıştırma yönünün tersine bir kuvvet uygulayarak cıvata basıncını, dolayısıyla da sürtünme katsayısını artırır. Sonuç olarak somun kolay sıkıştırılamayacağı gibi, kolay da açılamaz. Ayrıca somunun sıkıştırdığı yüzeye basıncı daha homojen bir şekilde yaymaya da yarar.

Yaylı Rondela, bir vida, cıvata ya da somunun altına konur ve iş parçasını korumak için somun sıkılırken ya da gevşetilirken basıncı dağıtır. Rondela ayrıca bağlantının neme karşı sızdırmazlığını sağlamak için de kullanılır.

STANDART RONDELALARIN YANINDA PROJELERE ÖZGÜ ÇÖZÜMLER DE SUNULUR.


ENDÜSTRİYEL KULLANIMDA YAYLIRONDELA ÖZEL OLARAK PASLANMAZ, PİRİNÇ PROJE BAZINDA ÜRETİM YAPILIR.

Her türlü ebat ve miktarda özel siparişleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamız'daki amaçlarla sınırlı olmak üzere yasal mevzuata uygun çerezler kullanmaktayız. Daha fazla bilgi edinmek için Politikamız'ı ziyaret edebilirsiniz.