YAYLI RONDELA KULLANIM ALANLARI

Tarım Makineleri Sektöründe Yaylı Rondela

Özellikle Traktör ve tüm tarım makineleri imalatında, gövde aksamlarının bağlantılarında kullanılan düz rondela ve yaylı rondelaların titreşim ve soğurma özellikleri ön plandadır. Sadece Tarım Makineleri Sektöründe değil diğer tüm motorlu taşıt sektörlerinde de yaylı rondelalar geniş kullanım alanı bulmaktadır.

Otomotiv Sektöründe Yaylı Rondela

Otomotiv sektöründe, araç içi yerleşim ve birleşim noktalarında kullanılan düz rondela ve yaylı rondela titreşim engelleme ve soğurma özellikleri ile ön plandadır. Sadece Otomotiv sektöründe değil diğer tüm motorlu taşıt sektörlerinde de yaylı rondelalar geniş kullanım alanı bulmaktadır.

Beyaz Eşya Sektöründe Yaylı Rondela

Beyaz Eşya imalatında, civata ve somunun kullanıldığı yerlerde, yaylanma ve titreşimin engellenerek cihazın ömrünü uzatmak ve verimini arttırmak amacı ile yaylı rondela ve yaylı rondela türleri kullanılmaktadır.

Elektrik Trafolarında Yaylı Rondela

Elektrik trafosu ve yüksek gerilim hatları montajında, yüzey bağlantısı yapılacak olan deliğin civatadan büyük olması durumlarında düz rondela ve yaylı rondela türleri kullanılmaktadır.

Demiryolu İle Ulaşım Sektöründe Yaylı Rondela

Oldukça yüksek hızlarda seyahat imkanı sağlayan demiryolları ile ulaşım sağlanırken raylarda meydana gelebilecek her türlü titreşimin en aza indirilmesi ve rayların sabitlenmesi için kullanılan vidaların deliklere en sağlam şekilde monte edilmesi amacı ile kullanılır.

Her türlü ebat ve miktarda özel siparişleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikamız'daki amaçlarla sınırlı olmak üzere yasal mevzuata uygun çerezler kullanmaktayız. Daha fazla bilgi edinmek için Politikamız'ı ziyaret edebilirsiniz.